Kino Przyjazne
Sensorycznie

KINO PRZYJAZNE SENSORYCZNIE

KUP BILET
Kino Odeon we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm zapraszają na specjalny cykl projekcji filmowych w ramach Kina Przyjaznego Sensorycznie.
Kino Odeon jako partner inicjatywy, otworzyło swoje sale na specjalne, cykliczne seanse kinowe dedykowane młodym widzom ze spektrum autyzmu i ich opiekunom. Zapraszamy także innych widzów, którzy z powodu swoich trudności z odbiorem otaczającego świata, chcieliby skorzystać z takich dostosowanych spektakli. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.

Następny seans:
,,Ucieczka ze zwierzowersum” – 25 maja 2024

Następny seans:
,,Ucieczka ze zwierzowersum” – 25 maja 2024

Jak wygląda taki seans?

Światło

Podczas seansu światła są przyciemnione, a nie zgaszone.

Dźwięk

Dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych.

Brak reklam

Przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać widza.

Przestrzeń

Sala nie będzie wypełniona całkowicie, aby zapewnić swobodę.

Swoboda

W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy, co daje swobodę.

Prosta droga

Wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą prostą drogą.

Cel naszego działania

Zwiększenie dostępu do kultury i kina dla osób z trudnościami w zakresie przetwarzania sensorycznego. Seanse przyjazne sensorycznie mogą być okazją zarówno do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak również do rozwijania zainteresowań i poznawania nowych osób.

Wsparcie merytoryczne

Od strony merytorycznej, kino wspiera Katarzyna Pęczak – psycholog, psychoterapeuta i szkoleniowiec, która posiada doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi osobami z autyzmem, a także z rodzicami osób z niepełnosprawnością. Razem z Fundacją Pomoc Autyzm pracuje nad wprowadzaniem oferty Kina przyjaznego sensorycznie do kin w całej Polsce.

Specjalny cennik

Na seanse przyjazne sensorycznie zarówno dzieci, jak i dorośli po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy będą mogli kupić bilety ulgowe, zaś jeden z opiekunów dziecka lub osoby dorosłej otrzyma bezpłatną wejściówkę. Dodatkowe bilety normalne lub ulgowy płatne wg regularnego cennika kina.

Pokaz sensoryczny dla grup

Jednocześnie informujemy, że w naszym kinie można zamówić pokaz przyjazny sensorycznie dla zorganizowanej grupy. Wystarczy zgłosić grupę i umówić termin oraz tytuł pod adresem m.golebiewska@kinoodeon.pl, biuro@kinoodeon.pl lub telefonicznie 886 977 771. Bilety będą dostępne po uprzedniej rezerwacji mailowej lub telefonicznej. Odbiór biletów w kasie możliwy będzie pół godziny przed seansem. Prosimy o zabranie orzeczenia/ksero orzeczenia (o niepełnosprawności, o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju/kształceniu specjalnym) lub diagnozy (także ksero i odpis) w celu potwierdzenia przysługującej zniżki/dodatkowej wejściówki.​

Partnerzy

Sponsored

Recent Reviews

Press Enter / Return to begin your search or hit ESC to close.

New membership are not allowed.

Rezerwacja

Zadzwoń do nas:
46 862 25 02

Napisz na adres:
biuro@kinoodeon.pl

Odeon Kino & Cafe

ul. Stefana Żeromskiego 8,
96-500 Sochaczew
Mapa dojazdu