x
Kontakt
+22 222 222 222
kontakt@kinoodeon.pl

Nowy Rok zbliża się coraz większymi krokami. Nie masz jeszcze planów na noc sylwestrową? Kino ODEON może Ci pomóc!
Zapraszamy wszystkich spragnionych dobrej zabawy na porządną porcję filmowego szaleństwa, podczas SYLWESTROWEJ NOCY FILMOWEJ. Zapisy na to wydarzenie ruszają w poniedziałek 9 GRUDNIA i potrwają do 23 GRUDNIA. Zgłoszenie i płatność możliwe tylko i wyłącznie w kasie kina (liczba miejsc ograniczona). Szczegółowe informacje otrzymasz również w biurze kina, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-16:00, lub telefonicznie pod numerem telefonu 46 862 25 02.

Nowy rok przywitamy najgorętszymi PRZEDPREMIERAMI filmowymi: JUDY, GORĄCY TEMAT i MAYDAY.

JUDY, czyli porywająca opowieść o jednej z największych gwiazd kina i piosenki, której niezapomniany przebój „OVER THE RAINBOW” przyniósł nieśmiertelność. Zobacz zwiastun.

GORĄCY TEMAT, czyli prawdziwa opowieść o skandalu, który był jednym z najważniejszych wydarzeń dających początek ruchowi #METOO. Zobacz zwiastun.

MAYDAY, czyli mocno niegrzeczna komedia. Jeden mężczyzna, dwie żony i setki kłopotów, w których nie pomoże żadne „mayday” ani „S.O.S”! Zobacz zwiastun. 

Serdecznie zapraszamy!

KOBIETY W ROLI GŁÓWNEJ to nowy cykl, który odbywać się będzie w każdy DRUGI czwartek miesiąca i na stałe zagości w wydarzeniach organizowanych przez kino Odeon. Wszystkie panie…i nie tylko zapraszamy na drugie spotkanie 12 grudnia, na godzinę 18:00, podczas którego zagramy film NADZWYCZAJNI.

Kobiety w roli głównej to spotkanie nie tylko dla kobiet, ale przez nie inspirowane, podczas którego rozgrzejemy się kawą i herbatą, zjemy pyszne ciacho i będziemy wierzyć, że podczas losowania nagród szczęście uśmiechnie się właśnie do nas. Jednak to co wyróżnia nasz cykl to wartość edukacyjna, która ma przyświecać naszym spotkaniom i która być może będzie miała wpływ na zmianę naszego światopoglądu.

Tym razem zmierzymy się z tematem autyzmu. Chcąc lepiej zrozumieć to zaburzenie do udziały w tym wydarzeniu zaprosiliśmy Panią Kamilę Karasek z Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie, prezesa fundacji na rzecz osób z autyzmem Jestem, Panią Agnieszkę Gołębiewską z Centrum Wspomagania Rozwoju Dziecka Akuku, a także Panią Emilię Dąbrowską psychologa i psychoonkologa prowadzącą Szkołę Spokoju i to właśnie autyzm będzie tematem naszych rozważań. Spotkanie poprowadzi Pani Katarzyna Pyś-Fabjańczyk.

Po tych emocjach obejrzymy inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami opowieść o wychowawcach młodzieży, dla których nie ma rzeczy niemożliwych pokazaną w filmie NADZWYCZAJNI. Zwiastun filmu zobaczysz tutaj

 

 

POKAZY PRZEDPREMIEROWE 9-10.11.2019 w kinie Odeon! Premiera 15 listopada w kinie Odeon! „Proceder” to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.

 

W rolach głównych wystąpili: Piotr Witkowski, Kali, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Gabriela Muskała, Ewa Ziętek, Piotr Głowacki, Anna Matysiak. Film wyreżyserował Michał Węgrzyn, a autorem zdjęć jest Wojciech Węgrzyn.

https://www.youtube.com/watch?v=LqRoOv2xG_g

Kino Odeon we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm zapraszają na specjalny cykl projekcji filmowych w ramach Kina przyjaznego sensorycznie. Seanse będą odbywać się w każdą czwartą sobotę miesiąca o godzinie 10:00.

Dla kogo: 

Kino Odeon jako partner inicjatywy, otworzyło swoje sale na specjalne, cykliczne seanse kinowe dedykowane młodym widzom ze spektrum autyzmu i ich opiekunom. Zapraszamy także innych widzów, którzy z powodu swoich trudności z odbiorem otaczającego świata, chcieliby skorzystać z takich dostosowanych spektakli. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.​

Jak wygląda taki seans:

– podczas seansu światła są przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu, a resztą otoczenia;
– dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych;
– przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów;
– sala nie będzie wypełniona całkowicie, co zapewni widzom dużo większą swobodę;
– w trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem
z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali, itp.
– wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie się w przestrzeni kina.

Cel naszego działania:

Zwiększenie dostępu do kultury i kina dla osób z trudnościami w zakresie przetwarzania sensorycznego. Seanse przyjazne sensorycznie mogą być okazją zarówno do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak również do rozwijania zainteresowań i poznawania nowych osób.

Wsparcie merytoryczne:

Od strony merytorycznej kino wspiera Katarzyna Pęczak – psycholog, psychoterapeuta i szkoleniowiec, która posiada doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi osobami z autyzmem, a także z rodzicami osób z niepełnosprawnością. Razem z Fundacją Pomoc Autyzm pracuje nad wprowadzaniem oferty Kina przyjaznego sensorycznie do kin w całej Polsce.

Najbliższa projekcja:

28.12.2019 – g. 10:00 – ŚNIEŻNA PACZKA

Opis filmu znajdziesz tutaj.

Specjalny cennik:

Na seanse przyjazne sensorycznie zarówno dzieci, jak i dorośli po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy będą mogli kupić bilety ulgowe, zaś jeden z opiekunów dziecka lub osoby dorosłej otrzyma bezpłatną wejściówkę. Dodatkowe bilety normalne lub ulgowy płatne wg regularnego cennika kina.

Pokaz sensoryczny dla grup:

Jednocześnie informujemy, że w naszym kinie można zamówić pokaz przyjazny sensorycznie dla zorganizowanej grupy. Wystarczy zgłosić grupę i umówić termin oraz tytuł pod adresem j.milewski@kinoodeon.pl, biuro@kinoodeon.pl lub telefonicznie 46 862 25 02. Bilety będą dostępne po uprzedniej rezerwacji mailowej lub telefonicznej. Odbiór biletów w kasie możliwy będzie pół godziny przed seansem. Prosimy o zabranie orzeczenia/ksero orzeczenia (o niepełnosprawności, o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju/kształceniu specjalnym) lub diagnozy (także ksero i odpis) w celu potwierdzenia przysługującej zniżki/dodatkowej wejściówki.

Pobierz historyjkę o kinie.

Portal AV Integracje, który poświęcony jest technologii i rozwiązaniom sprzętowym wysoko ocenia jakość dźwięku w sochaczewskim kinie „Odeon”.Kino wyposażone jest lepiej niż sale VIP w dużych miastach. Odwiedzający podczas seansu mogą skorzystać z bardzo wygodnych foteli  (w tym foteli VIP) oraz doświadczyć najwyższej jakości dźwięku, za który odpowiadają zestawy JBL Pro i końcówki mocy Crown. Sprzęt nagłośnieniowy dostarczyła firma Ess Audio” – napisali redaktorzy portalu.

Większa sala w kinie wyposażona została w zestawy zaekranowe JBL C222, wsparte subwooferem JBL 5628. Natomiast zestawy głośnikowe typu surround składają się z modeli JBL 9300 oraz 9310. Do napędzenia głośników zastosowane zostały wzmacniacze firmy Crown serii DSi oraz DCi. Dostarczone okablowanie to wysokiej klasy produkty firmy Eurocable. Mniejsza sala oferuje zaekranowe zestawy JBL C211, subwoofer JBL 4645C oraz kompaktowe surroundy JBL 8320. Wszystko jest zasilane wzmacniaczami Crown serii XLS. Hall wejściowy i  ciągi komunikacyjne nagłośnione zostały za pomocą instalacyjnych głośników ściennych JBL Control 23-1 oraz Control 25-1 zasilanych instalacyjnymi wzmacniaczami JBL CSA1300Z. Całością zarządza procesor DSP DBX ZonePro640m.

Portal „Muzyka i technologie”:

Odeon to mieszczące się w samym centrum Sochaczewa nowoczesne kino, które standardem przewyższa wiele tego typu obiektów zlokalizowanych w większych miastach. Odeon wyróżnia się stylem i wystrojem, a także zastosowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Od momentu otwarcia Odeon stał się ulubionym miejscem wielbicieli dużego ekranu z Sochaczewa i okolicznych miejscowości. Nic dziwnego, ponieważ przychodząc na seans widzowie mogą spodziewać się ponadprzeciętnego standardu w postaci wygodnych regulowanych foteli, doskonałego obrazu i najwyższej jakości dźwięku, za który odpowiada  firma ESS Audio i dostarczone przez nią rozwiązania koncernu Harman. Duża sala

W Odeonie znajdują się dwie sale kinowe. Większa sala oferująca 163 miejsca została wyposażona w dedykowane do małych i średnich kin zestawy zaekranowe JBL C222, które w najniższym paśmie wspierane są przez subwoofer JBL 5628. Jest on zbudowany w oparciu o dwa 18-calowe przetworniki wykonane w technologii Differential Drive, z podwójnymi cewkami i podwójnymi magnesami neodymowymi. Przetworniki 2269H dysponują ponadto zawieszeniem umożliwiającym ekstremalne wychylenia membrany, co przekłada się na zwiększenie efektywności przetwarzania najniższych częstotliwości.

Na zestaw surround składają się pasywne zestawy głośnikowe JBL 9300 oraz 9310. W obu modelach zastosowano, między innymi, znaną z referencyjnych monitorów M2 technologię falowodu Image Control oraz technologię Wave Shaping Vane pozwalającą na kształtowanie czoła fali dźwiękowej odpowiednio do geometrii sali kinowej. System zasilany jest przez wzmacniacze firmy Crown serii DSi oraz DCi. Całość zaś spięto wysokiej klasy kablowaniem firmy Eurocable.

Mała sala

Mniejsza sala, na 49 miejsc, jest wyposażona w zaekranowe zestawy JBL C211 posiadające te same drivery, co referencyjne monitory serii 7 gwarantujące wierne i naturalne przetwarzanie najwyższych częstotliwości. Za dolne pasmo odpowiada zaekranowy subwoofer JBL 4645C opartych na pojedynczym przetworniku 18-calowym. Dźwięk surround zapewniają kompaktowe, dwudrożne zestawy głośnikowe JBL 8320. Wszystkie elementy zasilane są wzmacniaczami Crown serii XLS.

Hall

Nie tylko sale kinowe, ale również hall wejściowy i ciągi komunikacyjne nagłośnione zostały za pomocą sprzętu JBL. Zastosowano w nich ścienne głośniki instalacyjne JBL Control 23-1 oraz Control 25-1 cechujące się wysokiej klasy brzmieniem i szerokim kątem pokrycia. Nie bez znaczenia jest również ich nowoczesny i atrakcyjny wygląd, pozwalający na łatwe wkomponowanie w otoczenie. Głośniki zasilane są instalacyjnymi wzmacniaczami JBL CSA1300Z. Całość z kolei jest zarządzana przez zaawansowany procesor strefowy DBX ZonePro640m.

źródło: https://muzykaitechnologia.pl/kino-odeon/

Serdecznie zapraszamy do indywidualnego zamawiania seansów filmowych dla grup szkolnych, w terminach i godzinach dostosowanych do Państwa potrzeb. Realizujemy zarówno zamówienia na filmy z bieżącego repertuaru jak i zamówienia indywidualne.

Zespół kina ODEON jest zawsze otwarty na Państwa sugestie i pomysły, dlatego zapraszamy do kontaktu z nami w dni powszednie, w godzinach 09:00-16:00, pod numerem telefonu: 46 862 25 02 lub pisząc na wskazany adres: m.zarzynska@kinoodeon.pl, j.milewski@kinooden.pl.

Mamy dla Was słodkie ogłoszenie! Udany czwartek to Bueno czwartek! Kup 3 Kinder Bueno, zarejestruj kody z wnętrza opakowań na www.kinderbueno.pl i wybierz się do kina na dowolnie wybrany film 2D lub 3D za 12 zł ❤️🎬