x
Kontakt
+22 222 222 222
kontakt@kinoodeon.pl

Portal AV Integracje, który poświęcony jest technologii i rozwiązaniom sprzętowym wysoko ocenia jakość dźwięku w sochaczewskim kinie „Odeon”.Kino wyposażone jest lepiej niż sale VIP w dużych miastach. Odwiedzający podczas seansu mogą skorzystać z bardzo wygodnych foteli  (w tym foteli VIP) oraz doświadczyć najwyższej jakości dźwięku, za który odpowiadają zestawy JBL Pro i końcówki mocy Crown. Sprzęt nagłośnieniowy dostarczyła firma Ess Audio” – napisali redaktorzy portalu.

Większa sala w kinie wyposażona została w zestawy zaekranowe JBL C222, wsparte subwooferem JBL 5628. Natomiast zestawy głośnikowe typu surround składają się z modeli JBL 9300 oraz 9310. Do napędzenia głośników zastosowane zostały wzmacniacze firmy Crown serii DSi oraz DCi. Dostarczone okablowanie to wysokiej klasy produkty firmy Eurocable. Mniejsza sala oferuje zaekranowe zestawy JBL C211, subwoofer JBL 4645C oraz kompaktowe surroundy JBL 8320. Wszystko jest zasilane wzmacniaczami Crown serii XLS. Hall wejściowy i  ciągi komunikacyjne nagłośnione zostały za pomocą instalacyjnych głośników ściennych JBL Control 23-1 oraz Control 25-1 zasilanych instalacyjnymi wzmacniaczami JBL CSA1300Z. Całością zarządza procesor DSP DBX ZonePro640m.

Portal „Muzyka i technologie”:

Odeon to mieszczące się w samym centrum Sochaczewa nowoczesne kino, które standardem przewyższa wiele tego typu obiektów zlokalizowanych w większych miastach. Odeon wyróżnia się stylem i wystrojem, a także zastosowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Od momentu otwarcia Odeon stał się ulubionym miejscem wielbicieli dużego ekranu z Sochaczewa i okolicznych miejscowości. Nic dziwnego, ponieważ przychodząc na seans widzowie mogą spodziewać się ponadprzeciętnego standardu w postaci wygodnych regulowanych foteli, doskonałego obrazu i najwyższej jakości dźwięku, za który odpowiada  firma ESS Audio i dostarczone przez nią rozwiązania koncernu Harman. Duża sala

W Odeonie znajdują się dwie sale kinowe. Większa sala oferująca 163 miejsca została wyposażona w dedykowane do małych i średnich kin zestawy zaekranowe JBL C222, które w najniższym paśmie wspierane są przez subwoofer JBL 5628. Jest on zbudowany w oparciu o dwa 18-calowe przetworniki wykonane w technologii Differential Drive, z podwójnymi cewkami i podwójnymi magnesami neodymowymi. Przetworniki 2269H dysponują ponadto zawieszeniem umożliwiającym ekstremalne wychylenia membrany, co przekłada się na zwiększenie efektywności przetwarzania najniższych częstotliwości.

Na zestaw surround składają się pasywne zestawy głośnikowe JBL 9300 oraz 9310. W obu modelach zastosowano, między innymi, znaną z referencyjnych monitorów M2 technologię falowodu Image Control oraz technologię Wave Shaping Vane pozwalającą na kształtowanie czoła fali dźwiękowej odpowiednio do geometrii sali kinowej. System zasilany jest przez wzmacniacze firmy Crown serii DSi oraz DCi. Całość zaś spięto wysokiej klasy kablowaniem firmy Eurocable.

Mała sala

Mniejsza sala, na 49 miejsc, jest wyposażona w zaekranowe zestawy JBL C211 posiadające te same drivery, co referencyjne monitory serii 7 gwarantujące wierne i naturalne przetwarzanie najwyższych częstotliwości. Za dolne pasmo odpowiada zaekranowy subwoofer JBL 4645C opartych na pojedynczym przetworniku 18-calowym. Dźwięk surround zapewniają kompaktowe, dwudrożne zestawy głośnikowe JBL 8320. Wszystkie elementy zasilane są wzmacniaczami Crown serii XLS.

Hall

Nie tylko sale kinowe, ale również hall wejściowy i ciągi komunikacyjne nagłośnione zostały za pomocą sprzętu JBL. Zastosowano w nich ścienne głośniki instalacyjne JBL Control 23-1 oraz Control 25-1 cechujące się wysokiej klasy brzmieniem i szerokim kątem pokrycia. Nie bez znaczenia jest również ich nowoczesny i atrakcyjny wygląd, pozwalający na łatwe wkomponowanie w otoczenie. Głośniki zasilane są instalacyjnymi wzmacniaczami JBL CSA1300Z. Całość z kolei jest zarządzana przez zaawansowany procesor strefowy DBX ZonePro640m.

źródło: https://muzykaitechnologia.pl/kino-odeon/

Kino Odeon i Centrum Terapii Aakuku zapraszają 15 czerwca o godz. 10.30 na seans animacji „Manu. Bądź sobą” zorganizowany pod hasłem KinoAsa. Pokaz bajki przygotowany będzie tak, aby jego odbiór był możliwy dla dzieci z ASD, w tym: zmniejszone natężenie dźwięku, przygaszone światło i swoboda poruszania się po sali. Serdecznie zapraszamy!

Świetny dubbing, masa humoru i rozrywka najwyższych lotów – jednym słowem „Manu. Bądź sobą!” – animowana komedia familijna o sympatycznym ptaszku, który przez całe dzieciństwo myślał, że jest mewą. Manu (Adam Zdrójkowski) dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk Percival (Czesław Mozil). Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać.

Zobacz zwiastun filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=MbEupl9Qh-c

 

Serdecznie zapraszamy do indywidualnego zamawiania seansów filmowych dla grup szkolnych, w terminach i godzinach dostosowanych do Państwa potrzeb. Realizujemy zarówno zamówienia na filmy z bieżącego repertuaru jak i zamówienia indywidualne.

Zespół kina ODEON jest zawsze otwarty na Państwa sugestie i pomysły, dlatego zapraszamy do kontaktu z nami w dni powszednie, w godzinach 09:00-16:00, pod numerem telefonu: 46 862 25 02 lub pisząc na wskazany adres: m.zarzynska@kinoodeon.pl, j.milewski@kinooden.pl.

Mamy dla Was słodkie ogłoszenie! Udany czwartek to Bueno czwartek! Kup 3 Kinder Bueno, zarejestruj kody z wnętrza opakowań na www.kinderbueno.pl i wybierz się do kina na dowolnie wybrany film 2D lub 3D za 12 zł ❤️🎬