x
Kontakt
+22 222 222 222
kontakt@kinoodeon.pl

„Kino to emocje” – #ChodźDoKinaCzy pamiętacie jak śmialiście się na projekcji znakomitej komedii albo uroniliście łzę na wzruszającym dramacie? Z pewnością, w końcu KINO TO EMOCJE! „Kino to emocje” to również wyjątkowa kampania społeczna, zainicjowana przez wszystkie kina w Polsce. Od 4 września w kinach, telewizji i internecie możecie zobaczyć emocjonalne spoty z udziałem Joanny Kulig i Marcina Dorocińskiego, którzy przypominają dlaczego warto chodzić do kina!

Kampanię wsparli: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polska Gildia Producentów oraz Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych. Patronami medialnymi są: Telewizja Polska, Radio Zet, Telewizja Polsat, Canal+, TVN, Wirtualna Polska, Filmweb, Onet, Gazeta.pl i Interia.pl. (podpięte spoty, jeśli jest taka możliwość) A zatem #ChodźDoKina!

 

Kino Odeon we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm zapraszają na specjalny cykl projekcji filmowych w ramach Kina przyjaznego sensorycznie. Seanse będą odbywać się w każdą czwartą sobotę miesiąca o godzinie 10:00.

Dla kogo: 

Kino Odeon jako partner inicjatywy, otworzyło swoje sale na specjalne, cykliczne seanse kinowe dedykowane młodym widzom ze spektrum autyzmu i ich opiekunom. Zapraszamy także innych widzów, którzy z powodu swoich trudności z odbiorem otaczającego świata, chcieliby skorzystać z takich dostosowanych spektakli. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.​

Jak wygląda taki seans:

– podczas seansu światła są przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu, a resztą otoczenia;
– dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych;
– przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów;
– sala nie będzie wypełniona całkowicie, co zapewni widzom dużo większą swobodę;
– w trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem
z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali, itp.
– wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie się w przestrzeni kina.

Cel naszego działania:

Zwiększenie dostępu do kultury i kina dla osób z trudnościami w zakresie przetwarzania sensorycznego. Seanse przyjazne sensorycznie mogą być okazją zarówno do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak również do rozwijania zainteresowań i poznawania nowych osób.

Wsparcie merytoryczne:

Od strony merytorycznej kino wspiera Katarzyna Pęczak – psycholog, psychoterapeuta i szkoleniowiec, która posiada doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi osobami z autyzmem, a także z rodzicami osób z niepełnosprawnością. Razem z Fundacją Pomoc Autyzm pracuje nad wprowadzaniem oferty Kina przyjaznego sensorycznie do kin w całej Polsce.

Najbliższa projekcja:

24.10.2020 – g. 10:00 – WALECZNE RYBKI

Opis filmu znajdziesz tutaj.

Specjalny cennik:

Na seanse przyjazne sensorycznie zarówno dzieci, jak i dorośli po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy będą mogli kupić bilety ulgowe, zaś jeden z opiekunów dziecka lub osoby dorosłej otrzyma bezpłatną wejściówkę. Dodatkowe bilety normalne lub ulgowy płatne wg regularnego cennika kina.

Pokaz sensoryczny dla grup:

Jednocześnie informujemy, że w naszym kinie można zamówić pokaz przyjazny sensorycznie dla zorganizowanej grupy. Wystarczy zgłosić grupę i umówić termin oraz tytuł pod adresem j.milewski@kinoodeon.pl, biuro@kinoodeon.pl lub telefonicznie 46 862 25 02. Bilety będą dostępne po uprzedniej rezerwacji mailowej lub telefonicznej. Odbiór biletów w kasie możliwy będzie pół godziny przed seansem. Prosimy o zabranie orzeczenia/ksero orzeczenia (o niepełnosprawności, o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju/kształceniu specjalnym) lub diagnozy (także ksero i odpis) w celu potwierdzenia przysługującej zniżki/dodatkowej wejściówki.

Pobierz historyjkę o kinie.

Z uwagi na dużą liczbę zapytań dotyczących VOUCHERÓW do kina Odeon (które utraciły ważność po dniu 12.03.2020) informujemy, iż termin ten zostaje wydłużony do końca roku, czyli do dnia 31.12.2020.

Do zobaczenia na najlepszych premierach granych w kinie ODEON!

Portal AV Integracje, który poświęcony jest technologii i rozwiązaniom sprzętowym wysoko ocenia jakość dźwięku w sochaczewskim kinie „Odeon”.Kino wyposażone jest lepiej niż sale VIP w dużych miastach. Odwiedzający podczas seansu mogą skorzystać z bardzo wygodnych foteli  (w tym foteli VIP) oraz doświadczyć najwyższej jakości dźwięku, za który odpowiadają zestawy JBL Pro i końcówki mocy Crown. Sprzęt nagłośnieniowy dostarczyła firma Ess Audio” – napisali redaktorzy portalu.

Większa sala w kinie wyposażona została w zestawy zaekranowe JBL C222, wsparte subwooferem JBL 5628. Natomiast zestawy głośnikowe typu surround składają się z modeli JBL 9300 oraz 9310. Do napędzenia głośników zastosowane zostały wzmacniacze firmy Crown serii DSi oraz DCi. Dostarczone okablowanie to wysokiej klasy produkty firmy Eurocable. Mniejsza sala oferuje zaekranowe zestawy JBL C211, subwoofer JBL 4645C oraz kompaktowe surroundy JBL 8320. Wszystko jest zasilane wzmacniaczami Crown serii XLS. Hall wejściowy i  ciągi komunikacyjne nagłośnione zostały za pomocą instalacyjnych głośników ściennych JBL Control 23-1 oraz Control 25-1 zasilanych instalacyjnymi wzmacniaczami JBL CSA1300Z. Całością zarządza procesor DSP DBX ZonePro640m.

Portal „Muzyka i technologie”:

Odeon to mieszczące się w samym centrum Sochaczewa nowoczesne kino, które standardem przewyższa wiele tego typu obiektów zlokalizowanych w większych miastach. Odeon wyróżnia się stylem i wystrojem, a także zastosowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Od momentu otwarcia Odeon stał się ulubionym miejscem wielbicieli dużego ekranu z Sochaczewa i okolicznych miejscowości. Nic dziwnego, ponieważ przychodząc na seans widzowie mogą spodziewać się ponadprzeciętnego standardu w postaci wygodnych regulowanych foteli, doskonałego obrazu i najwyższej jakości dźwięku, za który odpowiada  firma ESS Audio i dostarczone przez nią rozwiązania koncernu Harman. Duża sala

W Odeonie znajdują się dwie sale kinowe. Większa sala oferująca 163 miejsca została wyposażona w dedykowane do małych i średnich kin zestawy zaekranowe JBL C222, które w najniższym paśmie wspierane są przez subwoofer JBL 5628. Jest on zbudowany w oparciu o dwa 18-calowe przetworniki wykonane w technologii Differential Drive, z podwójnymi cewkami i podwójnymi magnesami neodymowymi. Przetworniki 2269H dysponują ponadto zawieszeniem umożliwiającym ekstremalne wychylenia membrany, co przekłada się na zwiększenie efektywności przetwarzania najniższych częstotliwości.

Na zestaw surround składają się pasywne zestawy głośnikowe JBL 9300 oraz 9310. W obu modelach zastosowano, między innymi, znaną z referencyjnych monitorów M2 technologię falowodu Image Control oraz technologię Wave Shaping Vane pozwalającą na kształtowanie czoła fali dźwiękowej odpowiednio do geometrii sali kinowej. System zasilany jest przez wzmacniacze firmy Crown serii DSi oraz DCi. Całość zaś spięto wysokiej klasy kablowaniem firmy Eurocable.

Mała sala

Mniejsza sala, na 49 miejsc, jest wyposażona w zaekranowe zestawy JBL C211 posiadające te same drivery, co referencyjne monitory serii 7 gwarantujące wierne i naturalne przetwarzanie najwyższych częstotliwości. Za dolne pasmo odpowiada zaekranowy subwoofer JBL 4645C opartych na pojedynczym przetworniku 18-calowym. Dźwięk surround zapewniają kompaktowe, dwudrożne zestawy głośnikowe JBL 8320. Wszystkie elementy zasilane są wzmacniaczami Crown serii XLS.

Hall

Nie tylko sale kinowe, ale również hall wejściowy i ciągi komunikacyjne nagłośnione zostały za pomocą sprzętu JBL. Zastosowano w nich ścienne głośniki instalacyjne JBL Control 23-1 oraz Control 25-1 cechujące się wysokiej klasy brzmieniem i szerokim kątem pokrycia. Nie bez znaczenia jest również ich nowoczesny i atrakcyjny wygląd, pozwalający na łatwe wkomponowanie w otoczenie. Głośniki zasilane są instalacyjnymi wzmacniaczami JBL CSA1300Z. Całość z kolei jest zarządzana przez zaawansowany procesor strefowy DBX ZonePro640m.

źródło: https://muzykaitechnologia.pl/kino-odeon/

Serdecznie zapraszamy do indywidualnego zamawiania seansów filmowych dla grup szkolnych, w terminach i godzinach dostosowanych do Państwa potrzeb. Realizujemy zarówno zamówienia na filmy z bieżącego repertuaru jak i zamówienia indywidualne.

Zespół kina ODEON jest zawsze otwarty na Państwa sugestie i pomysły, dlatego zapraszamy do kontaktu z nami w dni powszednie, w godzinach 09:00-16:00, pod numerem telefonu: 46 862 25 02 lub pisząc na wskazany adres: m.zarzynska@kinoodeon.pl, j.milewski@kinooden.pl.

Mamy dla Was słodkie ogłoszenie! Udany czwartek to Bueno czwartek! Kup 3 Kinder Bueno, zarejestruj kody z wnętrza opakowań na www.kinderbueno.pl i wybierz się do kina na dowolnie wybrany film 2D lub 3D za 12 zł ❤️🎬